Trendy

Przerwa w pracy już nie taka straszna? LinkedIn wprowadza nowość!

Kogut domowy wie, że najlepszym portalem dla poszukujących nowych wyzwań zawodowych jest LinkedIn, warto więc napisać o pewnej ciekawostce, która może niedługo się pokazać także i u nas.

LinkedIn wsłuchał się w głosy użytkowników i testowo, na terenie USA wprowadził możliwość pokazywania przerw w swojej karierze w nowy sposób.

Z jednej strony można powiedzieć, co to za nowość? Po prostu dziura w karierze. Okazuje się, że ma to na szczęście działać trochę inaczej.

Dzięki nowej usłudze, przyszły pracodawca będzie mógł zobaczyć, że podczas bezrobocia nie leżałeś na kanapie i nie popijałeś piwka, a dbałeś o swój rozwój lub zajmowałeś się rodziną.

Zatrudnij rodzica, naprawdę warto(Otworzy się w nowej zakładce)

Nowa funkcjonalność będzie pozwalała na pokazanie, że nasza przerwa w karierze wynikała np. z narodzin dziecka, potrzeby doszkalania się, a może z wyjazdu na rok w Bieszczady, żeby się zresetować.

Na razie nie wiadomo, kiedy usługa ta pojawi się u użytkowników spoza Stanów Zjednoczonych, ale już teraz warto wiedzieć jak będziemy mogli ją aktywować.

Wchodząc na nasz profil LinkedIn, klikamy „Dodaj sekcję”. Wybieramy opcję dodania przerwy zawodowej i wypełniamy wskazane pola, czas rozpoczęcia i zakończenia przerwy, tytuł i opis. 

Na koniec wybieramy rodzaj przerwy między opcjami oferowanymi przez LinkedIn i publikujemy.

Kogut domowy jest za takimi nowinkami, a co Wy sądzicie o takiej zmianie?

Tato! Tu jestem!(Otworzy się w nowej zakładce)

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button