Pierniczki świąteczne

Jak zrobić pyszne pierniczki. Przepis od Koguta Domowego na idealne pierniki

Jak zrobić pyszne pierniki z dzieciakami? Nie jest to takie skomplikowane i nie musisz używać do tego ciasta z pudełka. Kogut domowy wie jak zrobić pierniki świąteczne.

Moje dzieci uwielbiają przygotowywać pierniki. Samo ciasto może ich tak nie jara, ale dekorowanie to już zajęcie na długie minuty.

Lukier, posypka i inne cuda to jest to, co tygrysy lubią najbardziej.

Minusem takiej zabawy w kuchni jest to, że będziesz tato miał później sporo sprzątania, a dzieci pochłoną tonę cukru, no ale raz na jakiś czas chyba można tak zaszaleć?

Moi synowie przy produkcji pierniczków świątecznych muszą najpierw przetestować składniki.

Czasami zastanawiam się, czy zostanie chociaż kilka smakołyków do dekoracji, czy zjedzą wszystko zanim zdążę wyjąć pierniki.

Oczywiście, jeżeli z jakiegoś powodu ograniczacie cukier, to można nie dodawać tych wszystkich słodkości, posypek, polew itp… bo same kształty ciasteczek to już fajna zabawa.

Jeśli dodamy jeszcze do tego ulubione kształty twoich dzieci np. dinozaur albo ludzik lego to sukces gwarantowany. Kogut domowy sprawdził to u siebie.

To idealny przepis na dobrą zabawę.

Sprawdź tylko tato, czy twoje dziecko nie ma uczulenia na pierniki, bo w przyprawach do tych ciastek są silne alergeny na które twoje dziecko może zareagować.

Świąteczny ludzik piernikowy – Kogut domowy

Składniki na ciasteczka:

Sposób przygotowania:

Exit mobile version