Jak poradzić sobie z napadami złości u dziecka?

Sprawdź w jaki sposób powstrzymać złe zachowanie

Kogut domowy o tym, w jaki sposób poradzić sobie z napadami złości u dziecka. Tu nie będzie magicznych sztuczek, będą patenty sprawdzone przez ojca.

Napady złości u dziecka mogą brać się z wielu powodów i każdy z nich w zasadzie może być równie ważny. Poniżej kilka tych, które znam z własnego doświadczenia:

Wszystkie z tych przypadków Kogut domowy przerabiał u siebie, dlatego podpowiem jak sobie radzić z krzykiem i złością u dziecka.

Patenty na poskromienie złośnika

Zacznijmy od najprostszej rzeczy. Chcesz od młodego wymagać, naucz go zasad. Nie możemy karać kogoś za coś o czym nie ma pojęcia.

Ciekawy przykład podpatrzony u moich znajomych. Zatrudniali sprzątaczkę, ale miała powiedziane, że u dzieci nie sprząta, bo muszą ich nauczyć porządku.

Nauka szła bardzo opornie z prostego powodu. Dziewczynka nie otrzymywała wzorca od rodziców. Uczyła się, że przychodzi pani i sprząta.

Nie rozumiała dlaczego jej karze się sprzątać. Były straszne awantury. Teraz sprzątają wspólnie – dziecko i rodzice i nagle problem zniknął.

Kogut domowy zwraca także uwagę na bardzo ważną rzecz. Naucz swoje dziecku lub po prostu pozwól mu wyrażać emocje. Pokaż, że można wyrażać uczucia za pomocą słów, a nie napadów złości.

Dopóki tego nie ogarniesz, to często spotkasz się z awanturą z byle powodu, która tak naprawdę powstała poprzez kumulację emocji w głowie dziecka.

Rolą ojca jest to, żeby prowadzić małego człowieka przez życie, pomagać mu i wspierać go w każdym momencie.

W sytuacjach konfliktowych między twoim dzieckiem, a jego rówieśnikami lub między rodzeństwem, nie wcinaj się od razu i nie rozdzielaj kogutów. Obserwuj i nie wkraczaj dopóki nie zaczynają się bić.

Wytłumacz swojej latorośli, że przemoc nie jest sposobem na rozwiązywanie konfliktów.

Czego nie robić?

Nie przekupuj dziecka. Mówienie, że jak się uspokoi to będzie mogło pograć, albo dostanie coś słodkiego pogarsza tylko sprawę.

Pokazujesz mu jak w prosty sposób można tobą sterować. Rolą ojca jest mądre rozwiązywanie konfliktów.

Nie zakazuj w trybie natychmiastowym grania lub oglądania telewizji. Lepszym sposobem jest powolne wyciszanie. Np. możesz grać dwa razy w tygodniu po 15 minut, wybierz sobie dni, w których chcesz korzystać z telefonu.

Wiem, kogut domowy jest mądry, ale zdecydowanie po szkodzie ;-) Dlatego nie ucz się na moich błędach.

Zanim sprawdzisz czy jakiś trik działa na twoją latorośl, zastanów się trzy razy czy takie rozwiązanie rokuje na przyszłość czy jest tylko jednorazowym strzałem.

Kiedy udać się do specjalisty?

Kogut domowy zachęca do wizyty u specjalisty w takich przypadkach, kiedy twoje dziecko:

Jeszcze raz pamiętaj o tym, że to od ojca i matki zależy rozwój dziecka. Szkoła, przedszkole, ani ulica nie zrobią tego za ciebie.

Przeczytaj także:

Exit mobile version