Trendy

Kawa przeciw ślimakom!

Kogut domowy uważa sezon ogrodowy za otwarty! Dlatego warto wiedzieć, że kawa może pomóc w pozbyciu się ślimaków z ogródka.
Lubisz kawę, ale nie przepadasz za ślimakami w Twoim ogrodzie?

Znakomicie się składa. Kawa służy nie tylko do picia. Może również uratować Twój ogród, jeżeli upodobały go sobie ślimaki. Kogut domowy ma sprawdzony patent!

Ślimaki są prawdziwym utrapieniem każdego posiadacza ogrodu.

Pewnie słyszeliście o różnych domowych sposobach.  Niektórzy stosują na przykład pułapki z piwa. Brzuchonogi przepadają za tym trunkiem.

Czy można podawać kawę dzieciom?(Otworzy się w nowej zakładce)

Kawowe sposoby na ślimaki!

Kogut domowy przygotował specjalnie dla Ciebie „kawowe” sposoby na ślimaki.

Nie wiemy, czy te stworzenia rzeczywiście lubią – jak w popularnej rymowance dla dzieci – ser lub pierogi, na pewno jednak nie przepadają za kawą.

Odstrasza je sam zapach naszego ulubionego napoju. To, co w kawie najważniejsze, czyli kofeina, stanowi dla ślimaków śmiertelne niebezpieczeństwo.

Nawet niewielka ilość kofeiny jest dla brzuchonogów groźną trucizną.

Jeżeli nie chcesz topić ślimaków w słoju z piwem, ale nie lubisz, kiedy wyjadają Twoje rośliny, możesz użyć kawy i/lub fusów. To z całą pewnością odstraszy szkodniki.

Możesz spryskać liście roślin, które brzuchonogi atakują najchętniej, rozcieńczoną kawą. 

Wykorzystaj także fusy po wypiciu kawy. Rozsyp je na ziemi, dookoła roślin, na których najchętniej żerują ślimaki i zobacz, co się stanie.

Ci niepożądani goście na pewno nie zbliżą się już do Twojego ogrodu.

Fusy – zarówno te z kawy, jak i herbaty- mogą być również świetnym nawozem. A oprócz tego ślimaki raczej nie zechcą już częstować się Twoimi roślinami.

Próbowaliście już „kawowych” sposobów na ślimaki? Dajcie znać. Kogut domowy w ogrodzie rozsypuje fusy z kawy i rezultaty są widoczne ;-)

Które kawy są liofilizowane?(Otworzy się w nowej zakładce)

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button