Trendy

Zamiast zastrzyków… inteligentna kapsułka!

Kogut domowy wciąż czeka na cud. Każdego roku pojawiają się informacje o nowościach, które ułatwiają życie cukrzykom. No i zazwyczaj na zapowiedziach się kończy. Jak będzie z inteligentną kapsułką?

Naukowcy z Uniwersytetu w Birmingham pracują nad „inteligentną kapsułką”, która w momencie, gdy poziom cukru we krwi będzie zbyt wysoki, natychmiast uwolni insulinę.

To odkrycie może zrewolucjonizować również leczenie cukrzycy.

Projekt jest częściowo finansowany przez fundację JRDF której celem jest „stworzenie świata bez cukrzycy typu 1”. Naukowcy odkryli, że wystarczą cząsteczki, które wiążą się z glukozą.

Śmieciowe jedzenie niszczy nerki w równym stopniu, co cukrzyca typu 2(Otworzy się w nowej zakładce)

Kierownikiem badania jest starszy wykładowca z Wydziału Chemii na Uniwersytecie w Birmingham, dr John Fossey. 

Cytowany przez The Diabetes Times wyraził nadzieję, że odkrycie da ludziom dotkniętym niedoborem insuliny większą niezależność i kontrolę nad monitorowaniem poziomu cukru we krwi.

Fossey liczy na to, że nowy lek pozwoli szczególnie młodym pacjentom z cukrzycą typu 1, zależnym od zastrzyków insuliny więcej swobody i będą oni mogli cieszyć się czasem spędzanym z przyjaciółmi bez konieczności ciągłego nadzoru. 

Z kolei dyrektor JRDF w rozmowie z Diabetes UK mówi również, że „inteligentna kapsułka” może działać nawet przez tydzień, co daje… spokój i wolność od zastrzyków kilka razy dziennie.

To tylko jeden z wielu  postępów nauki, które mogą ułatwić życie pacjentom z cukrzycą oraz wspomóc leczenie. Przyszłość wygląda coraz lepiej. Jest szansa na uwolnienie od zastrzyków.

Kogut domowy czeka na takie nowości. Bo chociaż sam przerzuciłem się z 3 zastrzyków dziennie na 2 tabletki w ciągu dnia i jeden zastrzyk na tydzień, to jednak wolałbym się nie kłóć w ogóle ;-)

Powikłania słodkich nastolatków!(Otworzy się w nowej zakładce)

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button