Trendy

Fake profil? Jak sprawdzić czy zdjęcie jest prawdziwe?

Kogut domowy ma naturalną zdolność do rozpoznawania fake profili. Przyznam jednak, że z miesiąca na miesiąc jest to coraz trudniejsze zadanie. Na szczęście z pomocą przychodzi nam pewna aplikacja,

Oszuści jeszcze dwa, trzy lata temu korzystali ze zdjęć dostępnych na różnych stockach. Później wpadli na pomysł kradzieży tożsamości, ofiarą takiego działania padł niedawno Zbigniew Urbański.

Kolejnym krokiem łobuzów internetowych było używanie aplikacji, które wykorzystując różne fotografie tworzą nową postać. Dzięki temu trudniej było wykryć fake profil. Chociaż i te zdjęcia miały swoje wady.

Centrum rodzinne na Instagramie? O co chodzi?(Otworzy się w nowej zakładce)

Na szczęście ta sama technologia, która pozwala fałszować rzeczywistość, pozwala również zdemaskować oszustów.

Fake profile detector to nic innego jak wykrywacz fałszywego profilu. Po zainstalowaniu aplikacji wystarczy kliknąć w podejrzany obraz wskaźnikiem, a po kilku sekundach otrzymamy odpowiedź, czy zdjęcie jest fałszywe.

Program możemy zainstalować w przeglądarce Chrome. Musimy pamiętać o aktywacji powiadomienia przeglądarki, aby wyświetlała wyniki obrazów podejrzanych o nieautentyczne.

Kogut domowy trzyma kciuki za wszystkie aplikacje, które walczą ze złem w internecie, a na pewno walka z fake newsami i fake profilami to zdecydowanie to, z czym powinniśmy walczyć.

Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu?(Otworzy się w nowej zakładce)

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button