Zegarek wykryje koronawirusa?

Zegarki Apple wykrywają koronawirusa? Tak twierdzą naukowcy!

Kogut domowy nie jest zwolennikiem produktów marki Apple. Okazuje się jednak, że w zegarek tej marki warto zainwestować. Podobno wykrywa koronawirusa.

Wiem, że posiadanie produktów firmy Apple jest jak religia. Moja wiara jest jednak zbyt szeroka, żeby zamykać się na konkretną religię.

Często miałem przyjemność konfrontacji z wyznawcami spod znaku jabłka na temat tego, że te sprzęty są idealne i nigdy się nie wieszają.

Pamiętam, kiedy pracowałem w Superstacji i podczas montażu zawiesiłem komputer. Moja radość była ogromna, a zdziwienie fanów tej firmy było nie do opisania.

Wiadomo, że to była moja wina, a nie komputera, tak twierdzą wszyscy fanatycy, ale ja cieszyłem się, że się udało pokazać, że przy mnie nie ma rzeczy niemożliwych.

Ale do rzeczy.

Apple Watch wykrywa koronawirusa

Badanie na grupie 297 pracowników służby zdrowia przeprowadzili naukowcy z Icahn School of Medicine.

Okazało się, że zegarek wykrywał objawy koronawirusa znacznie wcześniej niż jego właściciel zaczął mieć podejrzenia co do zachorowania.

Chodzi tutaj o stan zapalny w zakażonych obszarach ciała. Kiedy my możemy jeszcze nie odczuwać zmian w swoim zdrowiu, robi to za nas zegarek.

Chodzi o nieznaczną zmianę w przepływie krwi, którą możemy zaobserwować podczas pomiaru bicia serca za pomocą czujników w zegarku.

Inteligentne zegarki obserwując przez dłuższy czas bicie naszego serca potrafią określić twój normalny poziom. Pozwala to wykryć wszelkie późniejsze anomalie.

Apple Watch. Zegarek czy zaawansowana technologia do walki z Covid-19? Fot. Pixabay

Jak wyglądało badanie?

Osoby biorące udział w badaniu musiały wykonać dwie rzeczy:

Okazało się, że aplikacja była w stanie wychwycić zarażenie covid-19 u 2/3 badanych na tydzień przed wystąpieniem pierwszych objawów.

To doskonała informacja dla wszystkich fanów technologicznej marki z Kalifornii, ale czy inne zegarki potrafią to samo.

Zegarek marki Samsung i inni gracze

Okazuje się, że to nie jest jedyne tego typu badanie. Naukowcy z innych uczelni poszukują rozwiązań w walce z koronawirusem.

Kogut domowy zastanawiał się nad tym, czy mój Samsung Galaxy Watch potrafi to samo?

Okazuje się się, że inteligentne zegarki bardzo często mogą wykryć infekcję COVID-19 do tygodnia przed wystąpieniem objawów. 

Wszystko dzięki zaawansowanym aplikacjom, które mogą monitorować nasze funkcje życiowe.

Znajdziemy je praktycznie we wszystkich, a szczególnie nowych wersjach od topowych producentów.

Tak naprawdę zegarek już dawno przestał być zwykłym zegarkiem jaki znali nasi dziadkowie i ojcowie. No i to chyba dobrze.

Teraz wszystko w rękach naukowców i inżynierów, którzy powinni wykorzystać tę możliwość i tworzyć aplikacje na smartwatche.

Dzięki wcześniejszemu wykryciu covid-19 użytkownik mógłby sam skierować się na kwarantannę już na 7 dni przed objawami.

Dzięki temu można by było ograniczyć rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Link do badania – https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.11.06.20226803v1

Przeczytaj :

Exit mobile version